O materiałach

Do tworzenia biżuterii wykorzystujemy najczęściej srebro 925, srebro 925 platerowane złotem, kryształy i perły Swarovskiego oraz kamienie naturalne. Poznaj bliżej materiały, z których powstaje nasza biżuteria.

Srebro 925

W naszej ofercie jest najwięcej produktów ze srebra. Należy ono do metali miękkich, dlatego aby uzyskać twardszy i bardziej wytrzymały materiał stosuje się domieszki innych metali. Próba 925 oznacza, że w tak oznaczonym wyrobie jest aż 92,5% czystego srebra i możesz być pewna, że jest to srebro najwyższej
jakości.

Srebro pozłacane

W naszym sklepie znajdziesz także biżuterię wykonaną w całości lub z elementami z pozłacanego srebra 925. Srebro jest pokrywane dwiema warstwami 24 karatowego złota - podkładową i końcową, które w sumie dają grubość 1 mikrometra, dzięki czemu powłoka złota jest trwalsza, a srebro pozłacane tą metodą należy do najbardziej wytrzymałych na ścieranie.
Wiadomo jednak, że największy wpływ na jak najdłuższe zachowanie atrakcyjności biżuterii ze srebra pozłacanego ma sposób jej użytkowania i warunki przechowywania.

Kryształy Swarovskiego

Podbiły serca kobiet dawno temu i niezmiennie olśniewają je swoim urokiem. My też nie możemy się im oprzeć i chętnie wykorzystujemy je przy tworzeniu biżuterii.
Są doskonałą kompilacją precyzyjnego szlifu, kilkuwarstwowych powłok galwanicznych i innych magicznych sztuczek firmy Swarovski, co z kolei sprawia, że kryształy uzyskują efekt rozszczepienia światła na takim poziomie jakiego nie uzyskują inne firmy. Są niemal imitacją diamentów o nieskazitelnym i wyjątkowym blasku, bez skaz, zarysowań i bąbelków powietrza.

Perły Swarovskiego

To kryształowe perły będące wysokiej klasy imitacją pereł naturalnych. Kryształowy rdzeń pereł Swarovskiego nadaje im ciężar zbliżony do prawdziwych pereł, a dzięki zaawansowanej technologii ich powierzchnia przypomina perły naturalne. Mają wysoką wytrzymałość i odporność na ścieranie.
Biżuteria z perłami i ich imitacjami to bez wątpienia klasyka i nie może jej zabraknąć w Twojej kolekcji.

Kamienie naturalne

To bardzo wdzięczny materiał, są piękne, pełne blasku lub matowe, gładkie albo szlifowane, w różnorodnych wybarwieniach i kształtach. Każdy jest inny, niepowtarzalny, może posiadać przebarwienia, plamki, dziurki i pęknięcia. Oprócz zjawiskowego piękna, minerały mają podobno właściwości magiczne i terapeutyczne, jednak bez względu no to czy są to zabobony, gusła czy sposób na szczęście, warto mieć w swojej szkatułce biżuterię z minerałów, ze względu na ich niewątpliwy urok.
Do tworzenia biżuterii najczęściej wykorzystujemy hematyty, jadeity, amazonity, granaty, zoisyty, spinele, piryty.

Sznurek powlekany - najczęściej tworzymy z niego bransoletki. Jest bardzo wytrzymały, nie odbarwia się i bardzo dobrze się układa.

Nitka jedwabna - bardzo miękka, wytrzymała a co najważniejsze naturalna, również stosowana do bransoletek.

Żyłka jubilerska - do tworzenia biżuterii elastycznej stosujemy dwa rodzaje wysokiej jakości żyłek jubilerskich, są wytrzymałe i odporne na przetarcie, oczywiście przy właściwym użytkowaniu i odpowiednio dobranym rozmiarze.

TOP